Slovo medzi nami
Slovo medzi nami
Slovo medzi nami

Ruženec online: živý prenos z modlitbového stretnutia

(Hanoj, Vietnam) V tradícii katolíckej cirkvi je mesiac október venovaný Panne Márii. V tomto čase sa obzvlášť modlíme ruženec.

Pápež František 29. septembra vyzval katolíkov na celom svete, aby sa v októbri modlili ruženec prosiac Božiu matku a Sv. Michala Archanjela „o ochranu cirkvi pred diablom, ktorý sa nás vždy snaží oddeliť od Boha a blížnych”.

Ako odpoveď na túto výzvu pápeža Františka prišli redemptoristi v Hanoji s pozvaním, aby sa ľudia každý večer o pol deviatej spoločne modlili ruženec.

Redemptorista-kňaz sa schádza spolu so skupinou mladých a modlia sa na rôzne úmysly. Napríklad za kňazov, rehoľníkov a seminaristov 3. októbra, za katolícke rodiny 4. októbra.

Tento program je vysielaný naživo cez stream na facebookovej stránke Truyền Thông Thái Hà (stránka redemptoristov v Hanoji) a cez YouTube kanál Mẹ Hằng Cứu Giúp (Matka ustavičnej pomoci).

Br. Duc Trung Vu, C.Ss.R

Zdroj: cssr.news

Preklad © Mediálny tím provincie Bratislava – Praha

Ďalšie články

Redemptoristi

Adresa

Redemptoristi - provincialát
Puškinova 1
811 04 Bratislava

Ochrana osobných údajov

Naša organizácia (resp. Kongregácia Najsvätejšieho Vykupiteľa - redemptoristi) spracúva osobné údaje podľa zásad v súlade s platnou právnou úpravou.
Ochrana osobných údajov

© Copyright 2022  |  CREA : THINK studios  |  All Rights Reserved