Slovo medzi nami
Slovo medzi nami
Slovo medzi nami

Región Kórea má 25 rokov

25. výročie založenia redemptoristickej komunity v Južnej Kórei.  

     Región Kórea (dnes v konferencii Ázia-Oceánia), sa v januári 1991 v indickom meste Bangalúre redemptoristi rozhodli založiť misiu v Kórei.  1. augusta 1991 bola otvorená prvá komunita v meste Soul v  Južnej Kórei. V tejto ázijskej medzinárodnej komunite pôsobia spolubratia z Filipín, Brazílie a Thajska.

Pomocný biskup z arcidiecézy Soul, Mons. Peter Kang požiadal redemptoristov, aby sa venovali hlavne práci s chudobnými, šíreniu úcty k Matke ustavičnej pomoci prostredníctvom novény a formácii kňazov, rehoľníkov a laikov. Počas 25 rokov sa z misie stal región. Dnes má táto jednotka 10 kórejských kňazov, dvoch spolubratov s doživotnými sľubmi a šiestich spolubratov na rôznych stupňoch formácie. Región má troch spolubratov zo zahraničia: dvoch Filipíncov a jedného Thajčana. Spolubratia žijú v 3 komunitách.

korea_25years021.augusta 2016 bolo presne 25 rokov od založenia misie v Južnej Kórei. Na slávnosti sa zúčastnil aj generálny konzultor P. Juventius Andrade, koordinátor konferencie Ázia-Oceánia a P. Nozomu Ishida, ktorý reprezentoval prítomných hostí z Japonska.

Zdroj: Rio / Fr. Macario J. Lee (redakčne krátené)

Ďalšie články

Redemptoristi

Adresa

Redemptoristi - provincialát
Puškinova 1
811 04 Bratislava

Ochrana osobných údajov

Naša organizácia (resp. Kongregácia Najsvätejšieho Vykupiteľa - redemptoristi) spracúva osobné údaje podľa zásad v súlade s platnou právnou úpravou.
Ochrana osobných údajov

© Copyright 2022  |  CREA : THINK studios  |  All Rights Reserved