Slovo medzi nami
Slovo medzi nami
Slovo medzi nami

Redemptoristi a Svetový deň modlitieb 2018

Tohtoročný svetový deň modlitieb má osobitný význam pre Redemptoristov a ich partnerov v misii. Svetový deň modlitieb je medzinárodná kresťanská ekumenická  laická ženská iniciatíva. Oslavuje sa každoročne vo viac ako 170 krajinách prvý marcový piatok. Cieľom tejto aktivity je zhromaždiť ženy rôznych rás, kultúr a tradícií v každoročnom spoločnom Dni modlitieb, ako aj v bližšom spoločenstve, porozumení a konaní v priebehu celého roka.

Svetový deň modlitieb 2018 organizujú ženy zo Surinamu, krajiny, v ktorej blahoslavený Peter Donders CSsR  pracoval 45 rokov. Surinamská republika leží v severovýchodnej časti Južnej Ameriky hraničiacej s Brazíliou, Guyanou a Francúzskou Guyanou.

Blahoslavený Peter Donders  konal v meste Batavia v  Suriname výnimočným spôsobom sedem skutkov milosrdenstva, navštevoval otrokov a pracoval s malomocnými ľuďmi.

Surinam dnes čelí hrozbe znečistenia ťažbou (bauxit a zlato), ktorá je legálna aj nelegálna.

Redemptoristi sa spájajú s miliónmi ľudí na celom svete, v modlitbe za ekologickú premenu más ľudí na ochranu nášho spoločného domu.

www.cssr.org.au

© Preklad redemptoristi Bratislava – Praha

Zdroj: cssr.news

Ďalšie články

Redemptoristi

Adresa

Redemptoristi - provincialát
Puškinova 1
811 04 Bratislava

Ochrana osobných údajov

Naša organizácia (resp. Kongregácia Najsvätejšieho Vykupiteľa - redemptoristi) spracúva osobné údaje podľa zásad v súlade s platnou právnou úpravou.
Ochrana osobných údajov

© Copyright 2022  |  CREA : THINK studios  |  All Rights Reserved