Slovo medzi nami
Slovo medzi nami
Slovo medzi nami

Redemptorista P. Taras Kchik hovorí o svojej službe v bombardovanom Černihove na Ukrajine

Redemptorista P. Taras Kchik priniesol aktuálne informácie o situácii v Černihove v článku „Ukrajinský kňaz pomáha mestu, ktoré postihlo ruské bombardovanie“. Text zverejnila 31. mája 2022 šéfka rímskej kancelárie portálu Crux Inés San Martín.

Podľa Černihivskej oblastnej štátnej správy bol Černihiv obkľúčený a napadnutý 40 dní po sebe. Počas ostreľovania a čiastočného obsadenia Černihivskej oblasti ruskými vojskami bolo zničených najmenej 3 700 budov. Počas najhoršieho obliehania žilo v kláštore až 58 ľudí.

P. Taras vďačí Božiemu vedeniu za to, že mu dáva silu pomáhať iným, z ktorých mnohí prišli o všetko. Veľkou oporou mu je aj spoločenstvo; to zdieľa s kňazmi v kláštore, s redemptoristami na celej Ukrajine i vo svete. Humanitárna pomoc, ktorú dostal, dokazuje „toto spoločenstvo, túto podporu, túto lásku. A pretože nám ju odovzdávajú, môžeme ju dať priamo našim ľuďom.“

Celý článok si môžete prečítať tu.

Zdroj: Scala News, preklad: mediálny tím redemptoristov

Ďalšie články

Redemptoristi

Adresa

Redemptoristi - provincialát
Puškinova 1
811 04 Bratislava

Ochrana osobných údajov

Naša organizácia (resp. Kongregácia Najsvätejšieho Vykupiteľa - redemptoristi) spracúva osobné údaje podľa zásad v súlade s platnou právnou úpravou.
Ochrana osobných údajov

© Copyright 2022  |  CREA : THINK studios  |  All Rights Reserved