Slovo medzi nami
Slovo medzi nami
Slovo medzi nami

Redemptorista Michael Smolinski bol vymenovaný za biskupa v Kanade

Pápež František vymenoval veľmi ctihodného Michaela Smolinski CSsR, doterajšieho provinciálneho predstaveného redemptoristov v Kanade, za biskupa Ukrajinskej katolíckej eparchie Saskatoon. Rozhodnutie oznámil Vatikán vo štvrtok 30. novembra 2023. Menovaný biskup Smolinski sa stane šiestym eparchiálnym biskupom, ktorý bude slúžiť ukrajinským katolíckym veriacim v provincii Saskatchewan. P. Michael Smolinski sa narodil a vyrastal v Saskatoone, svoju pastoračnú službu vykonával v Saskatchewane a Manitobe. Dlhé roky viedol projekt Welcome Home pre obyvateľov chudobnej štvrte vo Winnipegu.

Od januára 2023 je provinciálnym predstaveným spojenej anglicky, francúzsky a ukrajinsky hovoriacej Kanadskej provincie Kongregácie najsvätejšieho Vykupiteľa – redemptoristov. Po preložení biskupa Bryana Bayda zo Saskatoonu do eparchie Toronto a východná Kanada v roku 2022 spravoval eparchiu Saskatoon arcibiskup metropolita Winnipegu Lawrence Huculak. Plány na biskupské svätenie a inštaláciu ešte neboli oznámené.

Text: cssr.news

Foto: www.skeparchy.org

Preklad: mediálny tím redemptoristov

Ďalšie články

Redemptoristi

Adresa

Redemptoristi - provincialát
Puškinova 1
811 04 Bratislava

Ochrana osobných údajov

Naša organizácia (resp. Kongregácia Najsvätejšieho Vykupiteľa - redemptoristi) spracúva osobné údaje podľa zásad v súlade s platnou právnou úpravou.
Ochrana osobných údajov

© Copyright 2022  |  CREA : THINK studios  |  All Rights Reserved