DomovNovinkyMisie, Obnovy, Duchovné cvičeniaPavol – bojovník za vieru (DVD a pracovný zošit)

Pavol – bojovník za vieru (DVD a pracovný zošit)

 

Ponúkame DVD “Pavol bojovník za vieru.”

Tu si môžete stiahnuť bezplatne PDF s pracovným zošitom k DVD (Pavol1web-2).
Ak máte záujem o DVD Svätý Pavol – bojovník za vieru, môžete si ho objednať na našej adrese:

info@objavkrista.sk

Cena DVD: 4€

DVD obsahuje kapitoly:

1. Hebrej z Hebrejov

2. Vyvolený Bohom

3. Bežať o závod

4. Bojovať až na smrť

Toto video bolo natočené v 6 krajinách, na všetkých kľúčových miestach spájaných so svätým Pavlom. Vďaka autorovi Stephenovi Rayovi postava apoštola a jeho posolstvo ožíva pred našimi očami. Nie je to len prednáška. Je to dynamická cesta po rôznych miestach. Je plná obrazov a nových objavov. Katolícka viera je nielen o premýšľaní, ale aj o putovaní, preto Stephen Ray spolu s nami putuje v „Pavlových sandáloch“ po Pavlových cestách. Na púti lepšie zažiari historická a teologická pravda Katolíckej cirkvi.

Vo videu jasne žiari aj mužskosť sv. Pavla. Pavol nebol slaboch. Na misijných cestách prešiel 6300 km. Často písal z väzenia pri svetle sviečky. Bičovali ho a palicovali. Prežil stroskotanie lode, uštipnutie hadom a iné nepríjemné veci. Jeho telo bolo samá jazva. Pavol však nestrácal energiu a rozhodnosť ducha. Keby sme ho chceli vážne fyzicky nasledovať na púti v horúčavách po týchto šiestich krajinách, určite by sme sa nevyhli ani piesku vo vlasoch, ani opuchnutým chodidlám. Pavol si zachoval obdivuhodným spôsobom rovnováhu medzi svojou genialitou a jednoduchosťou, určitou tvrdosťou a nežnosťou, radostnou nádejou a spravodlivým rozhorčením. Ako Boží muž žil vieru naplno. Preto nám moderným mužom môže byť príkladom hrdinských čností.

Autor ponúka toto video, aby pomohol mládeži a dospelým, ktorí strácajú záujem o vieru. Pomáha nám vidieť bohatstvo viery v širšom spektre, v ktorom nechýba ani dobrodružstvo.

Toto video používajú na stredných aj vysokých školách. Podľa slov autora, ho použili aj kňazské semináre, skupiny birmovancov a rôzne hnutia po celom svete.

p1

 

rastidl@gmail.com

Člen Kongregácie Najsvätejšieho Vykupiteľa