Slovo medzi nami
Slovo medzi nami
Slovo medzi nami

P. Artur Bilyk o súčasnej situácii na Ukrajine

Svet kresťanstva, ktorý je súčasťou konzervatívneho denníka Postoj, sa rozprával s P. Arturom Bilykom CSsR. Páter Artur sa narodil na Ukrajine a v súčasnosti pôsobí v komunite Gaboltov.

Pavol Rábara s P. Bilykom hovoril o tom, prečo váhal ísť na misie do Ruska, čo prežívajú jeho príbuzní na Ukrajine a ako vníma tému vojny z duchovného hľadiska. Pýtal sa ho aj na to, či sa po výzve pápeža Františka modliť sa za Ukrajinu modlí aj za ruského prezidenta Putina: „Modlím sa za pokoj vo svete. Lebo nejde iba o Rusko a Ukrajinu. Môžem sa modliť za Rusko, za Kazachstan, ale čo keď prídem k susedovi a roztrieskam mu okno alebo poviem nepekné slová?“ Čo páter Artur v týchto dňoch hovorí svojim príbuzným a známym? „Snažím sa ich povzbudiť slovami pápeža Jána Pavla II.: Nebojte sa! Lebo strach, hoci môže byť prirodzený, je zlý. Dnes tu máme strach zo smrti nielen pre vojnu, ale aj koronavírus. Treba si uvedomiť, že Ježiš nehovorí, že po smrti nás zakopú a dajú nad hrob kríž. Boh nám dáva nádej. Hoci ju nemáme verifikovanú, veríme, že bude lepšie. Že sme tu dočasne. Nemáme tu všetko vyriešiť, ani vojny, ani životné problémy. Máme sa snažiť vychádzať navzájom a potom očakávať život v láske.“

Celý rozhovor si môžete prečítať tu.

Foto: Tomáš Puškáš, Konzervatívny denník Postoj

Ďalšie články

Redemptoristi

Adresa

Redemptoristi - provincialát
Puškinova 1
811 04 Bratislava

Ochrana osobných údajov

Naša organizácia (resp. Kongregácia Najsvätejšieho Vykupiteľa - redemptoristi) spracúva osobné údaje podľa zásad v súlade s platnou právnou úpravou.
Ochrana osobných údajov

© Copyright 2022  |  CREA : THINK studios  |  All Rights Reserved