Slovo medzi nami
Slovo medzi nami
Slovo medzi nami

„Otec Levycky a otec Heleta… začínam modlitbu na mysli s nimi“, to sú slová apoštolského nuncia na Ukrajine

V mene mnohých redemptoristov, ktorí pôsobia v situáciách politického napätia alebo medzi tými najopustenejšími, ďakujeme za slová arcibiskupa Visvalda Kulbokasa, apoštolského nuncia na Ukrajine, ktorý slávil vianočnú svätú omšu v Charkove, vo vojnovej zóne 50 kilometrov od hraníc s Ruskom.

V rozhovore pre Vatican News povedal, že letecký poplach „zaznel práve v najvýznamnejších chvíľach slávenia, keď sme boli pred Ježišom“. Nuncius ďalej pokračoval, že „ani počas vianočného obdobia vojna nezmizla, vojna pokračuje“.

Arcibiskup sa vyjadril, že sa neustále modlí za deti, ale aj za väzňov, pretože „ani neviete, koľko ich osobne poznám, koľko rodín, ktoré majú svojich blízkych niekde v Rusku, nevieme kde, no nie sú to ani vojaci: sú to lekári, sú to civilisti, alebo máme našich dvoch redemptoristických katolíckych kňazov, otca Ivana Levyckého a otca Bohdana Heletu… s nimi na mysli začínam modlitbu.“

Celý rozhovor v taliančine nájdete tu: https://www.osservatoreromano.va/it/news/2024-01/quo-003/la-luce-di-gesu-risplende-anche-nel-buio-della-guerra.html a anglický preklad tu: https://www.cssr.news/wp-content/uploads/2024/01/English-Translation-of-lOsservatore-Romano.pdf.

Zdroj: Scala News/L’Osservatore Romano, preklad: mediálny tím redemptoristov

Foto: vaticannews.va

Ďalšie články

Redemptoristi

Adresa

Redemptoristi - provincialát
Puškinova 1
811 04 Bratislava

Ochrana osobných údajov

Naša organizácia (resp. Kongregácia Najsvätejšieho Vykupiteľa - redemptoristi) spracúva osobné údaje podľa zásad v súlade s platnou právnou úpravou.
Ochrana osobných údajov

© Copyright 2022  |  CREA : THINK studios  |  All Rights Reserved