Slovo medzi nami
Slovo medzi nami
Slovo medzi nami

Oslavy v americkom kostole, kde vznikla Ustavičná novéna aj v TV

27. júna slávia redemptoristi v Ríme a na celom svete záver Jubilejného roka Matky ustavičnej pomoci. Týmto dňom za začína nová fáza v misionárskej službe redemptoristov. Pri svojom ohlasovaní evanjelia chcú v nasledujúcom roku efektívne a kreatívne využívať ikonu Matky ustavičnej pomoci pri ilustrovaní tajomstva vtelenia, utrpenia, smrti a zmŕtvychvstania Ježiša Krista.

Nielen v Ríme sa 27. jún bude sláviť výnimočným spôsobom. Redemptoristi z provincie Denver organizujú oslavy v kostole sv. Alfonza „Skala“ v St. Loius (MO). V tomto kostola začala ustavičná novéna 11. júla 1922.

Katolícka americká televízia EWTN bude vysielať slávnostnú omšu 27. júna. Viac: tu.

Eucharistii bude predsedať arcibiskup Joseph W. Tobin, C.Ss.R. z Indianapolisu.  Na konci udelí pápežské požehnanie. Úplné odpustky budú môcť získať aj tí, čo budú sledovať prenos svätej omše prostredníctvom TV pri splnení obvyklých podmienok potrebných pre získanie odpustkov. Omša bude v troch jazykoch: anglicky, španielsky a vietnamsky.

Počas úvodnej procesie zaznie skladba „Tvoje meno je Ustavičná pomoc,“ ktorú skomponoval P. Matthew Allman, C.Ss.R pri príležitosti Jubilejného roka. Na záver liturgie zaznie Alfonzova mariánska pieseň “O Bella Mia Speranza”. Po omši bude nasledovať recepcia a historická výstava zachycujúca 150 rokov činnosti redemptoristov a úcty k Matke ustavičnej pomoci na západe USA.

Zdroj

 

Ďalšie články

Redemptoristi

Adresa

Redemptoristi - provincialát
Puškinova 1
811 04 Bratislava

Ochrana osobných údajov

Naša organizácia (resp. Kongregácia Najsvätejšieho Vykupiteľa - redemptoristi) spracúva osobné údaje podľa zásad v súlade s platnou právnou úpravou.
Ochrana osobných údajov

© Copyright 2022  |  CREA : THINK studios  |  All Rights Reserved