Slovo medzi nami
Slovo medzi nami
Slovo medzi nami

Oslavy jubilea 75 rokov v západoafrickej viceprovincii

Bratia redemptoristi z viceprovincie Západná Afrika si 8. januára v Ouagadougou (Burkina Faso) pripomenuli 75 rokov od založenia redemptoristickej misie a svojej prítomnosti na tomto mieste. V Miamey (Niger) oslávili 9. januára deň vďakyvzdania.

Západoafrická viceprovincia svedčí a vďačí Pánovi za 75 rokov svojej misionárskej prítomnosti v západnej Afrike. Dňa 28. mája 1946 bolo reskriptom Posvätnej kongregácie „Propaganda Fide“ oficiálne schválené vyslanie redemptoristických misionárov, aby sa podieľali na evanjelizačnom diele na Sahare. Na základe reskriptu „Propaganda Fide“ sa P. Constant Quillard a jeho piati spoločníci vydali do francúzskej západnej Afriky a následne sa tak stali zakladateľmi redemptoristickej misie v tejto krajine, na francúzskom území v západnej Afrike.

Uplynulo 75 rokov (1946 – 2021) prítomnosti redemptoristov a ohlasovania evanjelia v západnej Afrike. Sláva Bohu na výsostiach! Táto jubilejná slávnosť je zároveň pozvaním, aby sme boli skutočnými svedkami evanjelia a Božej milosti, nasledujúc svoje povolanie a žijúc charizmu kongregácie.

Dňa 8. januára 2022 biskup Léopold Médard Ouedraogo, pomocný biskup arcidiecézy Ouagadougou, predsedal záverečnej svätej omši jubilejného roka vo farnosti Panny Márie, Matky ustavičnej pomoci v Kossodo v arcidiecéze Ouagadougou, ktorého otvorenie sa konalo na viacerých miestach našich misií:

  • 17. január 2021, otvorenie v Garbado, Niamey (Niger)
  • 31. január 2021, otvorenie vo Fada N’Gourma (Burkina Faso)
  • 14. február 2021, otvorenie v Tiébissou (Pobrežie Slonoviny)
  • 28. február 2021, otvorenie v Bérécingou (Benin)

Počas tejto slávnosti na záver jubilea, ktorá sa začala o 9.00, sa konali aj diakonské svätenia šiestich bratov, z toho štyroch redemptoristov a dvoch rehoľníkov sv. Vincenta de Paul. Okrem toho sme boli spoločenstvom modlitby spojení so spolubratmi v Nigeri, ktorí toto alabastrové jubileum slávili na ďalší deň v katedrále Panny Márie, Matky ustavičnej pomoci v Niamey.

Nech Boh požehnáva všetkých redemptoristov a ich spolupracovníkov. Nech Pán posilní ich nádej a dá im silu horlivo pokračovať na diele vykúpenia v ešte väčšej solidarite so zraneným svetom.

Autor: P. Marc Toguyeni CSsR

Zdroj: cssr.news

Úprava a preklad: mediálny tím redemptoristov

Ďalšie články

Redemptoristi

Adresa

Redemptoristi - provincialát
Puškinova 1
811 04 Bratislava

Ochrana osobných údajov

Naša organizácia (resp. Kongregácia Najsvätejšieho Vykupiteľa - redemptoristi) spracúva osobné údaje podľa zásad v súlade s platnou právnou úpravou.
Ochrana osobných údajov

© Copyright 2022  |  CREA : THINK studios  |  All Rights Reserved