Slovo medzi nami
Slovo medzi nami
Slovo medzi nami

Nová kniha z vydavateľstva Slovo medzi nami od Johna Eldredgea

Odolný. Obnov v týchto turbulentných časoch svoju unavenú dušu

Máme úžasnú schopnosť vzchopiť sa tvárou v tvár pohrome a hrozbe. Vzchopíme sa, zomkneme sa a potom to robíme stále znova a znova. Potom jedného dňa zistíme, že nám už nič nezostalo a naša duša jednoducho povie: skončila som; už to viac nechcem. Novú knihu Johna Eldredgea Odolný z nášho vydavateľstva Slovo medzi nami si môžete objednať v našom eshope za zvýhodnenú cenu 8,40 €.

Postaviť Krista vždy a za každých okolností na prvé miesto – to je zlatá niť, ktorá sa tiahne celou knihou. Mať Krista na prvom mieste je nevyhnutné na to, aby sme krízy našich dní zvládli. John výstižne opisuje následky covidovej krízy a hľadá cesty, ako sa nedať pohltiť falošnými kráľovstvami (bez Kráľa), ktoré nám ponúka dnešný svet ako východisko cez zábavy, exkluzívne dovolenky, adrenalínové športy, drogy, porno… Vyzýva nás pestovať si odolnosť pre časy, ktoré sa nás pokúšajú obrať o lásku k Bohu.

Zbežné čítanie prvých častí tejto knihy v nás môže vyvolať dojem, že John Eldredge sa zaradil k tým, čo v udalostiach našich dní (a to ešte nebola vojna na Ukrajine) vidia znamenia blížiaceho sa konca sveta a druhého príchodu Ježiša Krista. No prečítanie celého diela nás nasmeruje úplne inde – autor pozorného čitateľa vedie k prehĺbeniu vzťahu s Kristom bez ohľadu na to, kedy príde.

„Každé ľudské srdce na tejto planéte bije, lebo ho udržiava Ježiš Kristus. Každý nádych každého muža, ženy a dieťaťa je v tejto chvíli, a v každej nasledujúcej chvíli možný, lebo Ježiš Kristus vládne nad všetkým. Slnko dnes vyšlo a slnko vyjde zajtra, pretože Ježiš Kristus skutočne vládne. Pomysli na milióny nádherných vecí v prírode, ktoré sa práve teraz dejú. Soby stále migrujú. Delfíny stále brázdia oceány. Veľryby sa stále vynárajú, aby sa nadýchli a aby sa znovu ponorili do hlbín. Celá ríša zvierat žije, dýcha a prekvitá, lebo príbeh Ježiša Krista je hlavným príbehom a pretože On všetko udržiava mocou svojho Slova, ako hovorí Písmo.”

Popri falošných sľuboch o pohode a pohodlí na jednej strane a čírou traumou z globálnych chorôb a katastrof na strane druhej ľudia dnes čelia nedostatku pokoja, šťastia a sily. V knihe Odolný John Eldredge odhaľuje cestu k skutočnému zotaveniu a odolnosti prostredníctvom samotného Ježiša.

Odolný, ktorý vychádza z múdrosti Písma a kresťanskej tradície a je popretkávaný silnými, pravdivými príbehmi o odvahe a prežití, vám pomôže:

  • zotaviť sa z traumy z pandémie COVID-19,
  • vkročiť do rieky Života, ktorú Boh sľubuje svojmu ľudu,
  • naučiť sa byť so sebou trpezliví – skutočné zotavenie z duchovnej a emocionálnej traumy si vyžaduje čas,
  • vytvoriť plán na podporu odolnosti vo vašom každodennom živote,
  • objaviť hlboké studne slobody a sily skrze Krista, ktorý žije v nás.

Napredovať si vyžaduje odolnú dušu. Táto kniha vám pomôže nájsť odolnosť, po ktorej túžite, keď sa svet zbláznil – a objaviť v samotnom Ježišovi silu, ktorá prevláda.

Ďalšie články

Redemptoristi

Adresa

Redemptoristi - provincialát
Puškinova 1
811 04 Bratislava

Ochrana osobných údajov

Naša organizácia (resp. Kongregácia Najsvätejšieho Vykupiteľa - redemptoristi) spracúva osobné údaje podľa zásad v súlade s platnou právnou úpravou.
Ochrana osobných údajov

© Copyright 2022  |  CREA : THINK studios  |  All Rights Reserved