Slovo medzi nami
Slovo medzi nami
Slovo medzi nami

Misie vo farnosti Svinná

Pátri Ivan Flimel a Róbert Režný viedli v čase od 22. do 30. apríla 2023 misie vo farnosti Svinná v nitrianskej diecéze. Obec má asi 1600 obyvateľov.

Farnosť Povýšenia sv. kríža zažila po roku 1990 už tretie misie (predtým v rokoch 2003 a 2013); všetky spomenuté apoštolské práce viedol tím P. Ivana Flimela CSsR. Chrám vo farnosti si v tomto roku pripomína aj 100 rokov od postavenia a posviacky, čo bola vhodná príležitosť na vykonanie svätých misií. Mnohí si pamätali aj predchádzajúce misie, ktoré boli vo farnosti. Sv. omše s príhovormi sa vysielali aj cez stream, takže aj tí ľudia, ktorí nemohli napríklad pre chorobu prichádzať na misie, mohli mať na nich účasť takýmto spôsobom. Veľmi pekné bolo piatkové stretnutie s chorými a starými doobeda a večer s „mladšími“ na evanjelizačnom programe (prevažne to boli mladé rodinky a niekoľko starších), ktoré viedlo spoločenstvo Shekinah. Misie vyvrcholili požehnaním misijného kríža.

Domáci kňaz vdp. Anton Košík, ktorý bol dlhé roky dekanom v Nemšovej, takže sa s misionármi z Kostolnej za ten čas veľmi dobre spoznal, sa z misii veľmi tešil.

P. Róbert Režný CSsR

Ďalšie články

Redemptoristi

Adresa

Redemptoristi - provincialát
Puškinova 1
811 04 Bratislava

Ochrana osobných údajov

Naša organizácia (resp. Kongregácia Najsvätejšieho Vykupiteľa - redemptoristi) spracúva osobné údaje podľa zásad v súlade s platnou právnou úpravou.
Ochrana osobných údajov

© Copyright 2022  |  CREA : THINK studios  |  All Rights Reserved