DomovNovinkyMisie, Obnovy, Duchovné cvičeniaDnes vyvrcholili misie v Novom Meste nad Váhom

Dnes vyvrcholili misie v Novom Meste nad Váhom

V nedeľu 26. februára vyvrcholili ľudové misie v Novom Meste nad Váhom, ktoré začali v sobotu 18. februára večer.

Ústrednou témou úvodnej sv. omše v sobotu bola Božia matka ako Matka ustavičnej pomoci, na ktorú nemáme zabúdať a na ktorú sa v našich ťažkostiach máme spoliehať.

V nedeľu program misií pokračoval  misijným príhovorom p. Zamkovského pre mladých, hlavne birmovancov, o prijatí seba samého; príhovorom ženám vo farnosti o hodnote ženy – Božej dcéry. P. Michal zdôraznil, že falošný obraz ženy, ktorý nám podsúva diabol, je obrazom nedostatočnej hodnoty, sebapodceňovania.

V pondelok laickí misionári zo spoločenstva Rieka života spolu s P. Zamkovským navštívili  so svojím evanjelizačným programom v rámci hodín náboženstva žiakov na ZŠ Tematínska v Novom Meste nad Váhom. Poobede o 16.00  nasledovala detská svätá omša, ktorú hudobne doprevádzal miestny detský spevokol.

V utorok tím spoločenstva Rieka života a Calvary povzbudili svojou sériou evanjelizačných programov aj žiakov a študentov Spojenej školy sv. Jozefa v Novom Meste nad Váhom, po ktorom sa konala sv. omša v telocvični školy. Na večernej sv. omši o 18.00 hod. odzneli slová povzbudenia o tom, že každý sa raz bude musieť postaviť pred Pána, no Boh nechce nikoho odsúdiť, to my, ľudia, sa svojím odmietavým postojom často odsudzujeme sami.

V stredu sa na detskej sv. omši veľa spievalo a ukazovalo. Páter Jozef sa na chvíľu stal vedúcim miestneho detského spevokolu a nacvičil s deťmi ukazovačku, ktorú potom na sv. omši deti predviedli. Hlavnou myšlienkou misijného príhovoru bolo vedieť prejaviť vďačnosť blížnym i Bohu.

V piatok večer po omši, pri ktorej odznel príhovor o láske a manželia si obnovili svoje manželské sľuby, nasledoval program pre mladých pod vedením spoločenstva Calvary z Bratislavy. Po krátkej scénke “Maska” odznelo niekoľko krátkych svedectiev a všetci sa mohli zapojiť do modlitby chvály, ktorú viedli hudobníci z Calvary s podporou miestnej kapely No Enemy zo spoločenstva Nové Mesto.

Videozostrih z misií v Novom Meste nájdete TU

Nové Mesto nad Váhom misie Nové Mesto nad Váhom misie  Nové Mesto nad Váhom misie Nové Mesto nad Váhom misie

birmovanci birmovanci2 ženy ženy2 ženy3 ženy4

evanjelizačný program v škole NM evanjelizačný program v škole NM evanjelizačný program v škole NM evanjelizačný program v škole NM evanjelizačný program v škole NM evanjelizačný program v škole NM

Detska sv.omša misie NM Detska sv.omša misie NM Detska sv.omša misie NM Detska sv.omša misie NM Detska sv.omša misie NM Detska sv.omša misie NM Detska sv.omša misie NM Detska sv.omša misie NM Detska sv.omša misie NM Detska sv.omša misie NM Detska sv.omša misie NM

DSC_0003

 

DSC_0062

 

DSC_0027

 

DSC_0007

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

IMG_6757

 

IMG_6761

 

IMG_6764

 

IMG_6771

 

IMG_6791

 

IMG_6810

 

IMG_6817

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

IMG_6854 IMG_6857 IMG_6870

 

DSC_0857

 

DSC_0893 DSC_0901 IMG_6886

DSC_0912 DSC_0920

 

 

 

 

 

gabriela.kalafusova@hotmail.com