Slovo medzi nami
Slovo medzi nami
Slovo medzi nami

Matka Tereza – ikona milosrdenstva

4. septembra 2016 bola svätorečená Matka Tereza z Kalkaty. 63-ročná sestra Mary Prema Pierick, generálna predstavená Misionárok lásky, pôvodom z Nemecka, vyjadrila svoju radosť, že „sa pápež František rozhodol svätorečiť Matku Terezu práve v Roku milosrdenstva ako ´ikonu milosrdenstva´.“ Vyjadrila tiež nádej, „že táto kanonizácia pomôže šíriť posolstvo evanjelia a Božieho milosrdenstva.“

Život sestier je životom modlitby a služby najnúdznejším a chudobným, v ktorých je prítomný Kristus. Srdcom ich spirituality je milosrdenstvo. Vyjadrujú ho spôsobom života, láskavosťou a súcitom k všetkým.

Na svete žije 5160 Misionárok Lásky. Pôsobia v 139 krajinách. Majú  758 domov a inštitúcií. V službe im pomáha 397 kňazov “Bratov Lásky.“ Tí pôsobia v 69 domoch a 21 krajinách.

Redemptoristi v Bratislave, na Puškinovej, tiež spolupracujú so sestrami Matky Terezy, ktoré pôsobia v dome Betlehem v Petržalke na Rovniakovej ulici. Jeden z pátrov im raz týždenne slúži komunitné omše v angličtine a druhý páter je zodpovedný za mesačné duchovné obnovy pre ľudí bez domova, ktorí bývajú v dome Betlehem.

Redemptoristi venovali septembrové číslo časopisu Slova medzi nami práve článkom o Matke Tereze.

5. septembra, na sviatok Matky Terezy bola v TV LUX omša s krátkym príhovorom o tejto svätici.

Môžete si ju pozrieť zo záznamu TU.

Screenshot 2016-09-04 11.31.44

Ďalšie články

Redemptoristi

Adresa

Redemptoristi - provincialát
Puškinova 1
811 04 Bratislava

Ochrana osobných údajov

Naša organizácia (resp. Kongregácia Najsvätejšieho Vykupiteľa - redemptoristi) spracúva osobné údaje podľa zásad v súlade s platnou právnou úpravou.
Ochrana osobných údajov

© Copyright 2022  |  CREA : THINK studios  |  All Rights Reserved