Slovo medzi nami
Slovo medzi nami
Slovo medzi nami

Mama osemnástich detí predstaví slovenské vydanie knihy v Bratislave

Mama osemnástich detí predstaví slovenské vydanie knihy v Bratislave 
P:3, 16. 09. 2014 15:00, DOM

Bratislava 16. septembra (TK KBS) “Ako byť šťastná s 1,2,3…deťmi” – je názov slovenského vydania knihy, ktorú na náš trh uvádzajú Redemptoristi – SMN v spolupráci s občianským združením Združenie pre rozvoj rodiny, ktoré organizuje kurzy pre manželov v oblasti manželských vzťahov a výchovy pod názvom Akadémia rodiny. Pri príležitosti jej uvedenia sú všetci záujemcovia pozvaní na sprievodné podujatia s osobnou účasťou autorky Rosy Pich-Aguilera Roca. Uskutoční sa v pondelok 13. októbra 2014 s týmto programom:

15:00 Prezentácia knihy spojená s autogramiádou
Kníkupectvo Panta Rhei Poštová, Vysoká 2/A, Bratislava

18:00 Beseda s autorkou a jej manželom o živote mnohodetnej rodiny
Dom Quo Vadis, Veterná 1629/1, Bratislava

„Ako to zvládate? Čo je vaše tajomstvo?“ Tieto slová povedal otec autorky knihy, keď mu na Katalánskej univerzite udelili titul Doctor honoris causa. Zároveň vysvetľujú bohatosť a praktickosť obsahu knihy o živote rodiny, ktorá má 15 žijúcich detí. Ich matka, autorka, totiž pochádza zo šestnástich detí, otec z pätnástich. Jednotlivé kapitoly tejto knihy nie sú teda výsledkom len štúdia pedagogiky, ale viacgeneračnej praxe. Postoje a pravidlá, ktoré táto veľká rodiny praktizuje, môžu byť obohatením pre všetkých, ktorí hľadajú čo najlepšiu cestu výchovy svojich detí.

Autorka netabuizuje nijakú tému, ku každej však pristupuje so zdravým sedliackym rozumom. Smiech i slzy vás budú sprevádzať pri čítaní o živote i smrti, o hre i pravidlách, o škole aj prázdninách. Kniha je plná anekdôt a veselých prí-behov v ktorých predstavuje svoje deti, manžela, priateľov. Rozpráva každodenný život jednej veľkej rodiny, hovorí o problémoch, ktorým čelia, a o nádhernom dobrodružstve rodinného života. Postigo – Pich sú rodina s najväčším počtom školopovinných detí v Španielsku a možno aj v Európe. Vystupovali v dokumentárnom filme BBC o najväčších rodinách na svete. Vystupujú i v rôznych médiách v Španielsku.

TK KBS informoval P. Rastislav Dluhý, C.Ss.R

Knižnoca

Príbuzné články:

Autori knihy Ako byť šťastná s 1,2,3 deťmi v TV.

TV LUX http://www.tvlux.sk/archiv/listing/&type=relacia&id=116


TV JOJ: (minúty: od 10:50)

http://velkenoviny.joj.sk/…/2014-10-13-velke-noviny-tv-joj.…
TV Markíza: (od 1:33:19)

http://videoarchiv.markiza.sk/…/telerano/cel…/21644_telerano

http://www.tkkbs.sk/view.php?cisloclanku=20141014012

 

Ďalšie články

Redemptoristi

Adresa

Redemptoristi - provincialát
Puškinova 1
811 04 Bratislava

Ochrana osobných údajov

Naša organizácia (resp. Kongregácia Najsvätejšieho Vykupiteľa - redemptoristi) spracúva osobné údaje podľa zásad v súlade s platnou právnou úpravou.
Ochrana osobných údajov

© Copyright 2022  |  CREA : THINK studios  |  All Rights Reserved