Slovo medzi nami
Slovo medzi nami
Slovo medzi nami

Haiti: Posviacka farského kostola sv. Gerarda

Nedeľa 9. januára 2022 sa navždy zapíše do sŕdc farníkov a do análov Kongregácie ako deň posviacky nového farského kostola sv. Gerarda Majellu v Port-au-Prince. Takmer 12 rokov po zemetrasení, ktoré zničilo starý farský kostol, a po štyroch rokoch tvrdej práce a obetavosti mnohých pracovníkov v réžii španielskej spoločnosti Gateway Office Park (GOP) a pod dohľadom PROCHE, arcibiskup metropolita Port-au-Prince, J. E. Mons. Max Leroy Mesidor, slávnostne posvätil nový farský kostol na radosť všetkých prítomných.

Arcibiskup vstúpil do kostola v slávnostnom sprievode ako prvý, za ním nasledovali kňazi, náboženské skupiny, úrady a veriaci. Nový chrám bol síce veľkoryso dimenzovaný, ale príliš malý na to, aby sa doň zmestili všetci, ktorí sa chceli zúčastniť na slávnosti. Obrad bol plný symboliky a všetci prítomní ho intenzívne prežívali. Najdojemnejšími momentmi boli zapálenie sviečok, pomazanie oltára, incenzácia chrámu, prvé posvätenie – všetko sprevádzané piesňami v podaní farského zboru.

Farár Jean-Claudel Pierre CSsR vo svojom príhovore poďakoval Pánovi za toto dielo, a zároveň poďakoval arcibiskupovi za jeho pastoračnú starostlivosť o veriacich z farnosti sv. Gerarda a architektom, inžinierom a robotníkom, ktorí pracovali na rekonštrukcii prvej fázy tejto novej budovy. Podobne poďakoval všetkým inštitúciám a jednotlivcom, ktorí finančne prispeli.

Netreba zabúdať, že stavba kostola sa ešte úplne neskončila, je potrebné ešte veľa vecí dokončiť, ale tie zostávajú na druhú fázu. Preto je stále potrebná štedrosť farníkov a všetkých ľudí dobrej vôle, ktorí budú naďalej finančne spolupracovať, aby sme v štvrti Carrefour-Feuilles mali dôstojné miesto na chválu a oslavu živého Boha.

Autor: P. Renold Antoine CSsR

Zdroj: cssr.news

Preklad a úprava: mediálny tím redemptoristov

Ďalšie články

Redemptoristi

Adresa

Redemptoristi - provincialát
Puškinova 1
811 04 Bratislava

Ochrana osobných údajov

Naša organizácia (resp. Kongregácia Najsvätejšieho Vykupiteľa - redemptoristi) spracúva osobné údaje podľa zásad v súlade s platnou právnou úpravou.
Ochrana osobných údajov

© Copyright 2022  |  CREA : THINK studios  |  All Rights Reserved