Slovo medzi nami
Slovo medzi nami
Slovo medzi nami

Generálny predstavený hovoril na synode o rodine o princípe inkluzívnosti

P. Michael Brehl, ktorý je generálnym predstaveným redemptoristov, mal  6. októbra, v druhý deň Synody o rodine, počas ranného zasadania, trojminútový príhovor. Hovoril o princípe inkluzívnosti, o ktorom sa zmieňuje Pracovný dokument Synody (Instrumentum Laboris), ako aj koncilový dokument Gaudium et Spes a iné pápežské dokumenty. “Dokonca aj členovia našich rodín, ktorí žijú v náročných a komplikovaných podmienkach, stále zostávajú súčasťou našich rodín. Nesmieme ich považovať za outsiderov, “ povedal P. Brehl. Toto presvedčenie má aj pastoračné dôsledky. “V tejto fázye Synody diskutujeme o situáciách radosti a smútku, svetla a tieňov, sily a slabosti. Neskôr budeme hovoriť o pastoračných odpovediach na tieto jednotlivé situácie, “ vysvetľuje P. Brehl.

Okrem P. Brehla sa synody zúčastnili ďalší dvaja redemptoristi: arcibiskup José de Queirós Alves, ordinár Huambo v Angole, ktorý zástupca Konferenciu biskupov Angoly a Svätého Tomáša a P. Sabatino Majorano, profesor morálnej teológie na l’Accademia Alfonsiana v Ríme

Ďalšie články

Redemptoristi

Adresa

Redemptoristi - provincialát
Puškinova 1
811 04 Bratislava

Ochrana osobných údajov

Naša organizácia (resp. Kongregácia Najsvätejšieho Vykupiteľa - redemptoristi) spracúva osobné údaje podľa zásad v súlade s platnou právnou úpravou.
Ochrana osobných údajov

© Copyright 2022  |  CREA : THINK studios  |  All Rights Reserved