Slovo medzi nami
Slovo medzi nami
Slovo medzi nami

Argentína: Dni redemptoristickej mládeže vo Villa Angela

Vo viceprovincii Resistencia sa konali Dni redemptoristickej mládeže, ktorých mottom bolo: “Choď a hlásaj, čo si videl a počul.“ Tentoraz sa mladí ľudia z našich komunít (okolo 300 osôb) zhromaždili v dňoch od 6. do 11. januára 2015 vo farnosti Villa Angela v provincii Chaco. Počas týchto dní sa mladí ľudia zúčastňovali na rôznych pobožnostiach, stretnutiach a workshopoch. Centrum stretnutia bola vždy modlitba pred Najsvätejšou Sviatosťou.

Sobota bola dňom povolania, v ktorom mládež uvažovala o rôznych povolaniach, ktoré dáva Boh. V ten istý deň mladí ľudia urobili „raban“, podľa slov pápeža Františka – popoludní vyšli do mesta, svedčili o viere o Kristovi a hlásali to, čo „videli a počuli“. Táto manifestácia viery sa ukončila sv. omšou, na ktorej sa zúčastnili aj obyvatelia mesta. Počas sv. omše si štyria redemptoristi – študenti,   obnovili rehoľných sľuby. V nedeľu, 11. januára, vyvrcholili  tohoročné dni mládeže. Nasledujúce Dni mládeže budú v roku 2016 v komunite Quilmes (okolie Buenos Aires).

Poľskí redemptoristi pracujú v Argentíne, na severe krajiny (od roku 1938) a v Patagónii na juhu (od roku 2007). Viceprovincia má vyše 40 redemptoristov, z toho 19 Poliakov.

 

#gallery-1 { margin: auto; } #gallery-1 .gallery-item { float: left; margin-top: 10px; text-align: center; width: 33%; } #gallery-1 img { border: 2px solid #cfcfcf; } #gallery-1 .gallery-caption { margin-left: 0; } /* see gallery_shortcode() in wp-includes/media.php */

cssr.com/spracov. mm

Preklad: P. Viktor Mišuth

Ďalšie články

Redemptoristi

Adresa

Redemptoristi - provincialát
Puškinova 1
811 04 Bratislava

Ochrana osobných údajov

Naša organizácia (resp. Kongregácia Najsvätejšieho Vykupiteľa - redemptoristi) spracúva osobné údaje podľa zásad v súlade s platnou právnou úpravou.
Ochrana osobných údajov

© Copyright 2022  |  CREA : THINK studios  |  All Rights Reserved