Slovo medzi nami
Slovo medzi nami
Slovo medzi nami

V írskom Belfaste sa koná Novéna k Matke ustavičnej pomoci, tohtoročnou novinkou je nová mobilná aplikácia

(Clonard, Írsko)  Tisícky ľudí sa  stretli na prvom dni Novény k Matke ustavičnej pomoci, ktorá sa v Belfaste koná každoročne a trvá deväť dní.

 

Tento rok sa novéna prebieha od 13. do 21. júna a jej témou je „Radosť z lásky: Život rodiny dnes“.

Priaznivci clonardskej novény v západnom Belfaste môžu tento rok držať krok s touto deväťdňovou udalosťou aj cez novú aplikáciu.

Podobne ako webkamera, ktorá bola spustená minulý rok, aby veriacim umožnila účasť online, clonardská aplikácia umožní veriacim celého sveta dostávať správy o slávení a o jednotlivých udalostiach prostredníctvom upozornení aplikácie.

Aplikácia obsahuje aj modlitby, denné zamyslenia, informácie o časoch bohoslužieb a spovednej služby a priamy prístup k udalostiam cez live stream webkamery.

P. Noel Kehoe, rektor kláštora Clonard, opisuje túto bezplatnú aplikáciu ako „nový úžasný prostriedok nášho poslania ohlasovať hojné vykúpenie“ a ponúka možnosť „komunikovať misiu kláštora Clonard ľuďom na celom svete“.

„Kláštor Clonard má v ľudských srdciach špeciálne miesto. Každý týždeň dostávame správy a prosby o modlitby z celého sveta,“ pokračuje.

„Mnohí z tých, ktorí emigrovali alebo sa presťahovali do iných častí Írska alebo Veľkej Británie, majú na Clonard spomienky z detstva, no už s ním nemajú kontakt. Nová aplikácia ich s Clonardom spojí cez ich smartfón alebo tablet.“

Fodhla McGrane, clonardská pastoračná pracovníčka, vraví, že pre Clonard „ je dôležité, aby bol súčasťou  digitálneho sveta.“

„Človek sa v internetovom priestore môže cítiť veľmi anonymne a osamotene, no táto iniciatíva privádza ľudí do kontaktu so skutočnou náboženskou komunitou.“

Očakáva sa, že v priebehu tohto týždňa pri príležitosti Novény k Matke ustavičnej pomoci navštívi Clonard okolo 100 000 ľudí.

Kazateľmi sú aj P. Michael Cusack z Dundalku, P. Adrian Egan z Clonardu, P. Peter McCarthy, írsky redemptorista z Brazílie a P. Kevin O’Neil, redemptorista pôsobiaci v New Jersey.

P. Kehoe uviedol, že prípravy na túto každoročnú udalosť, sú v plnom prúde. Novéna sa skladá z desiatich stretnutí každý pracovný deň a deviatich v sobotu a v nedeľu.

 

Taktiež chce poďakovať miestnym ľuďom „za ich trpezlivosť počas novény“, keďže si je vedomý, že to prináša aj nepríjemnosti.

„Sme vďační za dobré vzťahy s organizáciami Clonard Residents’ Association a PSNI, ktorí spolupracujú na bezpečnosti areálu a dopravy.

Hovoriac o novéne ako o „zmysle pre spoločenstvo, ktoré sa tu vytvára,“ P. Kehoe dodáva:

„Počas týchto dní ľudia prinášajú svoju vieru, prosby a vďaky. V modlitbe a v piesňach sa to všetko vznáša jedným hlasom k milujúcemu Bohu.

A Boh odpovedá požehnaním a milosťou. Tu je každý vítaný. Tí, ktorí veria, aj tí, ktorí pochybujú. Spokojní aj zlomení. Je to silná skúsenosť prijatia pred Bohom, ktorý je Otcom aj Matkou pre nás všetkých.“

 

Zdroj: cssr.news

Krátený preklad: Jana Badurová

Ďalšie články

Redemptoristi

Adresa

Redemptoristi - provincialát
Puškinova 1
811 04 Bratislava

Ochrana osobných údajov

Naša organizácia (resp. Kongregácia Najsvätejšieho Vykupiteľa - redemptoristi) spracúva osobné údaje podľa zásad v súlade s platnou právnou úpravou.
Ochrana osobných údajov

© Copyright 2022  |  CREA : THINK studios  |  All Rights Reserved