Slovo medzi nami
Slovo medzi nami
Slovo medzi nami

Dnes bola v Španielsku Conchita Barrecheguren vyhlásená za blahoslavenú

Kardinál Marcello Semeraro, prefekt Kongregácie pre kauzy svätých, vyhlásil ctihodnú Božiu služobníčku Maríu de la Concepción (Conchitu) Barrecheguren García za blahoslavenú. Dekrét pápeža Františka bol vyhlásený počas Eucharistie, ktorej kardinál predsedal 6. mája 2023 v katedrále v Granade. Okrem iných koncelebrovali granadský arcibiskup José María Gil Tamayo a emeritný biskup Javier Martínez. Prítomní boli aj redemptoristi, P. Zdzislaw F. Stanula CSsR, generálny vikár, P. Francisco J. Caballero CSsR, provinciál provincie Madrid, P. Antonio Marrazzo CSsR, generálny postulátor a ďalší. Mottom beatifikácie bolo „Mladá svätica pre dnešnú Cirkev“.

Kardinál vo svojej homílii pripomenul slová pápeža Františka o zraniteľnosti a krehkosti. Tento rozmer nášho života by sme mali prijať namiesto toho, aby sme ho zakrývali alebo ho predstierali, pretože „v skutočnosti je konštitutívnym rozmerom človeka a ako taký je rozmerom, ktorý je pre nás výzvou a vyžaduje si odpovede, pretože obsahuje povolanie, ktoré je výzvou k sociálnosti v podobe solidarity“.

„Naša blahoslavená rozpoznala, prijala a žila povolanie, ktoré vyplýva zo zraniteľnosti. Ukázala nám aj metódu, ako to robiť. Napísala: „Moja láska bude ukrižovaný Boh, môj pokrm modlitba, moja sila Eucharistia….“.

Táto nová blahoslavená sa zároveň stáva vzorom pre nás všetkých, aby sme ju napodobňovali. Najmä tým, ktorí sú v utrpení a v skúške, blahoslavená María Conchìta obetovaním svojej mladej, krátkej existencie a úplným zverením sa Bohu ukazuje, ako pripodobnenie sa Kristovi v ukrižovanej láske premieňa podstatu života, aj toho najzložitejšieho a najťažšieho,“ povedal prefekt Kongregácie pre kauzy svätých.

Na záver slávnosti sa slova ujal páter Francisco Caballero, ktorý v mene redemptoristov vyjadril vďaku za blahorečenie a hovoril o duchovnej blízkosti novej blahoslavenej k charizme, ktorú redemptoristom odovzdal svätý Alfonz de Liguori.

Túto nedeľu 7. mája bude vo Svätyni Matky ustavičnej pomoci v Granade, kde sa nachádza hrob blahoslavenej Conchity, slávená svätá omša s poďakovaním za blahorečenie, ktorej bude predsedať P. Zdzislaw Stanula CSsR.

Zábery sú s láskavým dovolením televízneho kanála Trece prevzaté z ich internetového vysielania.

Životopis blahoslavenej Conchity si môžete prečítať tu.

Zdroj: cssr.news

Preklad: mediálny tím redemptoristov

Ďalšie články

Redemptoristi

Adresa

Redemptoristi - provincialát
Puškinova 1
811 04 Bratislava

Ochrana osobných údajov

Naša organizácia (resp. Kongregácia Najsvätejšieho Vykupiteľa - redemptoristi) spracúva osobné údaje podľa zásad v súlade s platnou právnou úpravou.
Ochrana osobných údajov

© Copyright 2022  |  CREA : THINK studios  |  All Rights Reserved