Slovo medzi nami
Slovo medzi nami
Slovo medzi nami

Mladí hudobníci oslávili deň sv. Patrika v írskom Limericku

Viac než 40 tisíc ľudí oslávilo v nedeľu Deň sv. Patrika v írskom Limericku. Ako tradične každý rok, aj tentoraz sa do slávnostného sprievodu, ktorý sa vinul mestom zapojili hudobníci z celého sveta, aby sa zúčastnili na na Medzinárodnom pochode hudobných skupín. V rámci tejto slávnostnej prehliadky hudobných skupín sa koná aj súťaž. Hudobnej súťažnej prehliadky sa zúčastnilo 24 hudobných formácií, dokopy združujúcich 1100 hudobníkov pochádzajúcich z celého Írska, Európy a USA. Táto slávnostná prehliadka bola už 45. v poradí. Slávnostného pochodu sa zúčastnilo aj Redemptoristické hudobné centrum, ktoré pôsobí pri kláštore redemptoristov na Vrchu sv. Alfonza v Limericku, ktoré bolo založené pred troma rokmi na strednej škole sv. Klementa. Cieľom Centra je ponúknuť hudobné vzdelanie tým, ktorí si ho nemôžu dovoliť. V súčasnosti v centre študuje 200 ľudí. V centre vzniklo viacero hudobných skupín, formácií, zborov a orchestrov. 
Redemptoristi prišli do Limericku v r. 1851 s cieľom viesť ľudové misie v katedrále sv. Jána. O dva roky neskôr sa v Limericku provizórne usadili na Bank Place. Neskôr sa v roku 1854 presťahovali na miesto, kde dnes stojí ich kláštor, ktorý sa volá Vrch sv. Alfonza. Kostol redemptoristov bol posvätený 7. decembra 1862. Stredná škola sv. Klementa bola založená v r. 1884. Z Limericku sa redemptoristi rozšírili do ďalších miest Írska. Z tohto miesta tiež redemptoristi začali konať misie. Odtiaľto boli  redemptoristi vyslaní na misie do Austrálie, na Filipíny, do Srí Lanki, Indie a Brazílie. 

Ďalšie články

Redemptoristi

Adresa

Redemptoristi - provincialát
Puškinova 1
811 04 Bratislava

Ochrana osobných údajov

Naša organizácia (resp. Kongregácia Najsvätejšieho Vykupiteľa - redemptoristi) spracúva osobné údaje podľa zásad v súlade s platnou právnou úpravou.
Ochrana osobných údajov

© Copyright 2022  |  CREA : THINK studios  |  All Rights Reserved