Slovo medzi nami
Slovo medzi nami
Slovo medzi nami

Arcidiecézne misie v Severnej Amerike

Počas dvoch týždňov, 5.-15. novembra 2010, redemptoristi, diakoni a laickí misionári z provincií Denver, Baltimore, St Anne de Beaupre, Edmonton-Toronto a Yorkton pricestovali do arcidiecézy Grouard/McLennan v kanadskej Alberte, kde viedli v 20 farnostiach po celej arcidiecéze misie. Arcibiskup Gerry Pettipas je redemptorista z provincie Edmonton-Toronto.

Témou misií bolo „Rozsievač rozsieva Slovo.“

Myšlienka týchto misií vznikla na stretnutiach predstavených Severnej Ameriky, ktorí chceli urobiť prvý krok k vytvoreniu spoločného severoamerického apoštolského projektu, a tak sa rozhodli prísť za arcibiskupom Pettipasom s nápadom na misie v celej arcidiecéze.

Arcibiskup sa s nadšením chopil tejto myšlienky a začali sa prípravy. Kľúčovou osobou v organizácii a plánovaní misií bol páter John Murray. Na misiách nám bude veľmi chýbať, pretože mal nedávno nehodu a ochrnul.

Misie sa viedli v španielčine, francúzštine, angličtine a ukrajinčine. Budú prebiehať v meste Grand Prairie a v ďalších mestečkách a dedinách vo vidieckej časti Kanady.

Začali spoločnou jednodňovou duchovnou obnovou všetkých misionárov, ktorú viedol arcibiskup Pettipas a kde sa premietalo aj posolstvo o solidarite od generálneho predstaveného Michaela Brehla.

V minulosti sa uskutočnilo niekoľko vynikajúcich misií v newyorských častiach Staten Island a Brooklyn, v americkom štáte Maine a na karibskom ostrove Svätá Lucia. Zúčastnili sa na nich spolubratia z rôznych častí Severnej Ameriky. Misia v provincii Alberta je ďalším krokom apoštolskej solidarity v rámci Severoamerickej konferencie.

Ďalšie články

Redemptoristi

Adresa

Redemptoristi - provincialát
Puškinova 1
811 04 Bratislava

Ochrana osobných údajov

Naša organizácia (resp. Kongregácia Najsvätejšieho Vykupiteľa - redemptoristi) spracúva osobné údaje podľa zásad v súlade s platnou právnou úpravou.
Ochrana osobných údajov

© Copyright 2022  |  CREA : THINK studios  |  All Rights Reserved