Slovo medzi nami
Slovo medzi nami
Slovo medzi nami

Arcibiskup Bashar Warda CSsR sa vo Westminstri stretol s britským ministrom zahraničných vecí

Arcibiskup Warda priniesol na pozvanie ministra Jeremyho Hunta priame svedectvo o perzekúcii kresťanov.

(Spojené Kráľovstvo) – Arcibiskup Bashar Warda CSsR z irackého Erbilu sa 21. mája 2019 stretol s britským ministrom zahraničných vecí Jeremym Huntom, aby ho informoval o situácii kresťanov v Iraku.

V priebehu ostatných dvoch rokov po porážke Islamského štátu sa kresťania vracajú späť do svojich domovov na pláňach Ninive. Snažia o obnovu oblasti zničenej islamistami, no naďalej sa stretávajú s diskrimináciou.

Arcibiskup Warda priniesol na pozvanie britského ministra zahraničných vecí Veľkej Británie Jeremyho Hunta priame svedectvo o perzekúcii kresťanov. Stretol aj s členmi oboch snemovní parlamentu a položil im niekoľko otázok: Je možné, aby v Iraku a inde na Blízkom východe prežili kresťania a iné minority? Spravili OSN, vláda Spojeného kráľovstva a iné západné vlády dosť preto, aby pomohli kresťanom v regióne? Ako by sme mali odpovedať na zlyhanie OSN, ktorá nedokázala rozpoznať genocídu Islamského štátu voči kresťanom a jezídom v Iraku a Sýrii? A čo sa dosiahne správou ministra zahraničných vecí o perzekúcii kresťanov?

Ako uviedol arcibiskup Warda, minulý mesiac sa niekoľkokrát stretol s viceprezidentom Spojených štátov Mikeom Penceom, ktorý sa podľa svojich slov „hlboko zaujíma o túto otázku“. M Pence ďalej dodal, že „Američania vykonali dôležitú prácu, predovšetkým pri obnovení infraštruktúry Ninive“.

Pre irackú kresťanskú populáciu, ktorej počet sa zredukoval z 1,5 milióna pred rokom 2003 na menej než 200 000 v súčasnosti a ktorá nevyhnutne potrebuje v zúfalej núdzi pomoc, by bola iniciatíva vlády Spojeného kráľovstva porovnateľná s podporou americkej vlády len vítaná.

Arcibiskup Warda však hovorí, že ešte viac ako peniaze potrebuje jeho komunita modlitby, „Potrebujeme modlitby a potrebujeme vedieť, že na nás naši bratia a sestry na Západe nezabudli.“

 

(zdroj: www.thetablet.co.uk)

Ďalšie články

Redemptoristi

Adresa

Redemptoristi - provincialát
Puškinova 1
811 04 Bratislava

Ochrana osobných údajov

Naša organizácia (resp. Kongregácia Najsvätejšieho Vykupiteľa - redemptoristi) spracúva osobné údaje podľa zásad v súlade s platnou právnou úpravou.
Ochrana osobných údajov

© Copyright 2022  |  CREA : THINK studios  |  All Rights Reserved