DomovNovinkyRedemptoristi na SlovenskuSúčasťou misií v Sučanoch aj evanjelizácia na školách

Súčasťou misií v Sučanoch aj evanjelizácia na školách

V rámci  misií v Sučanoch sa v utorok 25.2.2017 konala aj evanjelizácia na viacerých školách. Viedol ju P. Jozef Mihok spolu so štyrmi mladými ľuďmi zo spoločenstva Shekinah z Banskej Bystrice. S evanjelizačným programom navštívili tri školy – jedno gymnázium a dve základné školy.

Prvou školou bolo Bilingválne gymnázium Milana Hodžu.  Program pozostávajúci zo svedectiev, scénok, videí a hovoreného slova sa konal pre tých študentov 1. až 4. ročníka, ktorí mali oň záujem.

V Základnej škole Slovenského národného povstania prebiehal program v telocvični. Žiaci, ktorí navštevujú náboženskú výchovu, boli rozdelení do 3 skupín podľa veku – 1.-3. ročník, 4.-6. ročník a 7.-9. ročník. Zaujímavosťou je, že posledného programu sa zúčastnili aj „etikári“. Jedna z prítomných učiteliek reagovala na program tak, že žiaci boli zaujatí a obzvlášť dobrí. Zaujali ich najmä scénky a svedectvá.

Poslednou navštívenou školou bola Základná škola v Turčianskej Štiavničke. Deti 1. a 4. ročníka mali program už v čase školského klubu. Veľmi sa tešili z ukazovačiek a z nových tvárí.

Informovala  Jana Antalová zo Spoločenstva Shekinah

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

PDF – program misií

Príbuzné články:

Misie v Košiciach KVP (marec 2017)

Misie v Novom meste nad Váhom (február 2017)

Misie v Spišských Vlachoch (január 2017)

Obnova misií v Cíferi (marec 2017)

Misie v Seredi (marec 2017)

 

ROK 2016

Jesenná misijná sezóna 2016