Slovo medzi nami
Slovo medzi nami
Slovo medzi nami

Žiadame o modlitby za Keňu, Kongo a Zimbabwe

Drahí spolubratia, bratia a sestry, priatelia,

pozdravujem vás zo svojej cesty na Svetové dni mladých v Paname. Dnes vám píšem preto, aby som vás požiadal o naliehavé modlitby za našich spolubratov a za ľudí v Kongu, Keni a v Zimbabwe. V posledných dňoch sú tieto tri krajiny vo veľmi náročnej a nebezpečnej situácii.

Ako viete, v Demokratickej republike Kongo prebehli 30. decembra 2018 voľby. Ich výsledky sa však spochybňujú. Už samotné voľby boli v niektorých oblastiach krajiny poznačené násilím a zverejnenie výsledkov môže vyvolať ešte väčšie násilie. Modlime sa za obete násilia a zastrašovania. Kiež zvíťazí pokojné a spravodlivé vyhlásenie výsledkov volieb!

Som si istý, že ste počuli aj o teroristických útokoch na hotelový komplex v keňskom meste Nairobi. Ešte síce nie sú známe všetky dôsledky týchto útokov, no je jasné, že mnohé rodiny prišli o svojich milovaných; smúti však celá krajina. Modlime sa za tieto rodiny a aj za mnohých ďalších, ktorí žijú v neistote a v strachu vyvolanom týmito útokmi.

V posledných dňoch začíname dostávať správy o násilí a represiách v Zimbabwe. Vláda obyvateľov odrezala aj od internetu a sociálnych sietí, takže komunikácia s nimi je mimoriadne náročná. Nevieme, čo presne sa tam deje, no najviac trpia práve chudobní. Ľudia nemajú k dispozícii potraviny ani palivo pre generátory a dopravné prostriedky a ak sú, tak sú pre bežné rodiny pridrahé. A toto vyvoláva ešte väčšie násilnosti. Prosím, modlite sa za našich spolubratov, ktorí tam pôsobia, v ich boji za spravodlivosť a za ich službu pre chudobných a vôbec pre všetkých ľudí.

V spoločenstve so Svätým Otcom, pápežom Františkom, a s týmito trpiacimi ľuďmi, pracujme na spravodlivosti, ktorá vedie k pravému a trvalému pokoju.

V Kristovi, našom Vykupiteľovi,

Michael Brehl CSsR,

generálny predstavený

 

Foto: www.cssr.news

Ďalšie články

Redemptoristi

Adresa

Redemptoristi - provincialát
Puškinova 1
811 04 Bratislava

Ochrana osobných údajov

Naša organizácia (resp. Kongregácia Najsvätejšieho Vykupiteľa - redemptoristi) spracúva osobné údaje podľa zásad v súlade s platnou právnou úpravou.
Ochrana osobných údajov

© Copyright 2022  |  CREA : THINK studios  |  All Rights Reserved