Slovo medzi nami
Slovo medzi nami
Slovo medzi nami

Zhromaždení v Mojom Mene (Ekumenizmus vo svete)

V dňoch 28. až 30. apríla 2017 hostila Univerzita De Paul v Chicagu, USA,  medzinárodné stretnutie o ekumenizme. Témou bolo „Zhromaždení v Mojom Mene: Ekumenizmus vo svete”. Podnetom podujatia bola spomienka na 500. výročie protestantskej reformácie, ktorú započal Martin Luther v roku 1517.  Rečníci prišli z rôznych častí sveta. Prednášal aj P. Vimal Tirimanna, CSsR, profesor systematickej morálnej teológie z Alfonziánskej Akadémie. Hovoril na tému „Rozdelenia v minulosti a ekumenické dialógy v súčastnosti: Sú tieto prvky Božím plánom prozreteľnosti?“ Medzi ďalšími rečníkmi boli profesor Paul Murray z Durhamskej  univerzity (Anglicko); Felix Wilfred (India) z Univerzity Chennai (India); Mark Chapman z Oxfordskej univerzity (Anglicko); Teresa Okure z Katolíckeho inštitútu zo Západnej Afriky (Nigéria);  Mary Getui z Katolíckej univerzity z Južnej Afriky (Nairobi, Keňa) a kaplán kráľovnej Alžbety II.,  Paul Avis (Exeter, Veľká Británia).

Terajšia konferencia bola už deviatou v poradí, ktorú v rámci  každoročného Týždňa katolicizmu poriadalo Centrum pre svetový katolicizmus & interkultúrnu teológiu na Univerzite DePaul v Chicagu.

Zdroj

 

John Eldredge o čase na Slovensku

Keď sa periféria stane centrom (Bohum, Nemecko)

Paul Couturier – apoštol jednoty (Slovo medzi nami, január 2017)

Veľký objav (Ulf a Birgitta Ekmanovci)

Pápež František o ekumenizme

Rieka života viedla ekumenické obnovy v Edinburghu

Ďalšie články

Redemptoristi

Adresa

Redemptoristi - provincialát
Puškinova 1
811 04 Bratislava

Ochrana osobných údajov

Naša organizácia (resp. Kongregácia Najsvätejšieho Vykupiteľa - redemptoristi) spracúva osobné údaje podľa zásad v súlade s platnou právnou úpravou.
Ochrana osobných údajov

© Copyright 2022  |  CREA : THINK studios  |  All Rights Reserved