Slovo medzi nami
Slovo medzi nami
Slovo medzi nami

Vianočný zázrak v Nigérii

(Nigéria) –  Tieto vianočné sviatky boli ako žiadne predtým – pre Obinnu a Amarachi Mary Ugwoke. Ich dvojčatá John a James sa narodili ôsmeho mája v Satellite Town v Nigérii, v nemocnici First Covenant Hospital. No tento čas, ktorý je pre väčšinu rodičov radosťou, priniesol rodičom Johna a Jamesa vážne obavy. Deti boli spojené žalúdkom.

Obinna, živiteľ rodiny, ktorá už mala dve staršie deti, bol stavom svojich dvoch synov zdrvený. Lekári navrhli, aby sa operácia na ich oddelenie uskutočnila čo najskôr. Preložili ich teda do Univerzitnej nemocnice v Lagose, aby po dvoch týždňoch dostali primeranú starostlivosť. Ani po piatich mesiacoch Obinna a Amarachi Mary netušili, čo môžu spraviť pre svoje bábätká.

No Boh pôsobí tajomnými spôsobmi. Rodičia patria do katolíckej Farnosti archanjelov v meste Satellite Town, ktorú spravujú redemptoristi. Ich susedia a spolufarníci, rodina Nwakuche, priniesli zvesť o ich trápení do uší brata Vincenta Ezezue. Zázrak sa začal.

Brat Vincent navštívil rodinu Ugwoke v nemocnici a sľúbil, že spraví niečo pre záchranu ich detí. V októbri začal kampaň s cieľom získať 22 200 dolárov na pokrytie oddelenia dvojčiat v Indii. Výsledok predčil všetky očakávania. Peniaze sa zozbierali už v priebehu jedného mesiaca. No celkové náklady vrátane letenky prekročili 33 500 dolárov. Aj táto suma sa dosiahla, vďaka vytrvalému odhodlaniu brata Vincenta, veľkodušnosti jeho farníkov a sieti priateľov, ktorí sa spojili v odpovedi na jeho volanie o pomoc, ako aj vďaka štedrosti Nigérijčanov naprieč celou krajinou.

Dvojčatá spolu so svojimi rodičmi odleteli do Indie 20. novembra a prijalo ich zdravotné centrum Narayana-Health-Mazundar Shaw v Bangalore. Operácia na oddelenie dvojčiat sa uskutočnila 24. novembra pod vedením primára Dr. Ashleyho J.D. Cruza (detská chirurgia, urológia) a detského chirurga Dr. Sajay Rao. Oddelenie si vyžiadalo len jednu operáciu, ktorá prebehla úplne hladko.

Rodina Ugwoke sa 11. decembra vrátila do Nigérie, kde strávila dva dni v Lekki v nemocnici Georges Memorial Hospital, aby sa potvrdilo, že organizmy dvojčiat fungujú správne.

Keď rodinka prišla 13. decembra ukázať svoje dvojčatá bratovi Vincentovi do kostola Archanjelov a vyjadriť mu svoju vďačnosť, bola to chvíľa veľkého prekvapenia a radosti. Vdp. Kingsley Onyeruku, viceprovinciál Nigérie, Br. Callistus Onyeanusi, kňaz farnosti a Ing. Austine Akagu, podpredseda pastoračnej rady Farnosti archanjelov, sa tiež pripojili k oslave na počesť tejto úspešnej operácie.

Br. Vincent vyhlásil nedeľu 17. decembra za Deň predstavenia a vďakyvzdania za deti Jamesa a Johna. Ľudia z Farnosti archanjelov sa tešili spolu s rodinou Ugwoke a vzdávali vďaky Bohu za operáciu, ktorá zachránila životy dvojčiat, a za to, že sa brat Vincent spolu s ich farnosťou stali nástrojmi, ktoré spôsobili zázrak pre rodinu Ugwoke.

Vincent Ezezue, C.Ss.R.

Zdroj: cssr.news

Preklad: Jana Badurová

Ďalšie články

Redemptoristi

Adresa

Redemptoristi - provincialát
Puškinova 1
811 04 Bratislava

Ochrana osobných údajov

Naša organizácia (resp. Kongregácia Najsvätejšieho Vykupiteľa - redemptoristi) spracúva osobné údaje podľa zásad v súlade s platnou právnou úpravou.
Ochrana osobných údajov

© Copyright 2022  |  CREA : THINK studios  |  All Rights Reserved