Slovo medzi nami
Slovo medzi nami
Slovo medzi nami

Kardinál Nichols a arcibiskup Welby pri zatváraní Jubilejnej brány

Anglikánsky arcibiskup Justin Welby prijal pozvanie londýnskeho katolíckeho kardinála Vincenta Nicholsa zúčastniť sa na zatváraní Jubilejnej brány na Westminsterskej katedrále. Pri nedeľných vešperách prvý raz kázal anglikánsky arcibiskup. Na slávnosti sa zúčastnili rôzni biskupi z Anglicka a Walesu a tiež viacerí predstavitelia kresťanských spoločenstiev.

Arcibiskup Welby vo svojom príhovore povedal, že: „Rok milosrdenstva zaujal nielen katolíkov, ale všetky kresťanské denominácie.“ Arcibiskup citoval slová „vizionárskeho príhovoru“ blahoslaveného Jána XXIII. pred začatím Druhého vatikánskeho koncilu: „Duch Svätý pomáha Cirkvi viac konať s milosrdenstvom a menej v strohosti boja proti bludom a hriechu.“  Arcibiskup povedal, že: „Tento rok milosrdenstva 50 rokov po koncile bol vodou na púšti, na ktorej sa žiaľ nachádzajú cirkevné spoločenstvá bez milosrdenstva.“

Povedal tiež, že: „Brána milosrdenstva nás volá, aby sme ňou prešli, avšak práve tak ako v Letopisoch z Narnie, ktoré napísal C.S. Lewis, to, čo nachádzame za dverami, je iný svet, kde víťazí ohromné čaro Božieho kráľovstva.“

Londýnsky kardinál Nichols má svoj titulárny chrám v Ríme. Je ním redemptoristický kostol sv. Alfonza, v ktorom sa nachádza originál ikony Matky ustavičnej pomoci.

Viac

30664059250_987210f15b_k

welby

Príbuzné články:

Titulárny kostol londýnskeho kardinála – fascinujúce miesto

 

 

Ďalšie články

Redemptoristi

Adresa

Redemptoristi - provincialát
Puškinova 1
811 04 Bratislava

Ochrana osobných údajov

Naša organizácia (resp. Kongregácia Najsvätejšieho Vykupiteľa - redemptoristi) spracúva osobné údaje podľa zásad v súlade s platnou právnou úpravou.
Ochrana osobných údajov

© Copyright 2022  |  CREA : THINK studios  |  All Rights Reserved