Slovo medzi nami
Slovo medzi nami
Slovo medzi nami

Albánsko urgentne potrebuje pomoc

„Albánsko urgentne potrebuje pomoc,“ píše misionár-redemptorista

Pri poludňajšej modlitbe Anjel Pána, sa v nedeľu 10. decembra, pápež František prihovoril z okna svojej pracovne približne 20-tisíc veriacim. Na záver vyjadril solidaritu obyvateľom Indie, zasiahnutým cyklónom Okhi a tiež obyvateľstvu Albánska, ktoré zápasí s povodňami. Ku konkrétne prejavenej solidarite vyzývajú aj redemptoristi, ktorí pracujú na misiách v Albánsku.

Kemez, Albánsko – Z Albánska sme dostali správu, že prudké búrky spôsobili v niektorých oblastiach krajiny veľké povodne. Náš spolubrat, redemptorista z mesta Kemez, nám poslal urgentnú prosbu o pomoc. Albánsko teda teraz, počas Adventu a tesne pred začiatkom Vianoc potrebuje svetlo, nádej a solidaritu.

Španielsky redemptorista Laureano del Otero vo svojom liste píše, že pod vodou je asi 3 300 domov a celkovo je zaplavených asi 10 200 hektárov pôdy (podľa údajov Úradu civilnej ochrany). Nemožno použiť 56 škôl. Nepoužiteľných mostov zostalo aj 28 mostov.

V liste páter opisuje, ako mu o jednej v noci zavolal jeden katolík z mesta Arrameras a povedal mu, že sa mu náhle do domu vrútilo jeden a pol metra vody a bahna. Tento muž sa volá Vladimir; nemá prácu a žije v podmienkach, ktoré sú aj na tunajšie pomery podpriemerné. Má štyri deti, pričom najmladšie z nich ešte nemá ani rok […].

Toto však nie je prvá povodeň, ktorá túto rodinu postihla. Dobrovoľníci z albánskej Asociácie Solidarity  ich už poznajú. V auguste sme spoločne dohliadali na opravu strechy ich domu (ktorú sme podporili sumou tisícpäťsto eur, ktoré si otec tejto rodiny zarobil prácou v kostole a u neďaleko bývajúcich rehoľných sestier). Boli sme aj pritom, keď maľovali steny a zariaďovali si dom nábytkom. Napriek tomu ich dom stále niesol známky predchádzajúcej záplavy – bolo ich možné vidieť na dverách, oknách a v jednej časti kuchyne. Teraz musíme ich dom dávať do poriadku znova, no tentoraz musíme nájsť nejaké trvalé riešenie.

A tak vás prosíme o finančný príspevok, aby sme túto situáciu mohli zvládnuť. Môžete ho poslať na účet

Titular: ASOCIACIÓN PARA LA SOLIDARIDAD
Adressl: Glorieta de Bilbao 1. Madrid
IBAN: ES50 0049 5102 232616088070
SWIFT: BSCHESMM

Preskúmame jednotlivé prípady a potom prostriedky z tohto fondu použijeme na pomoc jednotlivým rodinám vo farnosti.

Zdroj

Preklad: (C) Lukáš Vaník, redemptoristi.

Súvisiace články:

Sviatok Matky ustavičnej pomoci sa slávil v Albánsku prvý raz

Redemptoristi v Albánsku od r. 2014

Ďalšie články

Redemptoristi

Adresa

Redemptoristi - provincialát
Puškinova 1
811 04 Bratislava

Ochrana osobných údajov

Naša organizácia (resp. Kongregácia Najsvätejšieho Vykupiteľa - redemptoristi) spracúva osobné údaje podľa zásad v súlade s platnou právnou úpravou.
Ochrana osobných údajov

© Copyright 2022  |  CREA : THINK studios  |  All Rights Reserved